Vačšie Prsia

Zväčšenie pŕs - prehľad všetkých možností

May 28, 2016 | Chirurgické zväčšovanie poprsia, Prírodné zväčšovanie poprsia

Prirodzený a krásny dekolt je snom všetkých žien, avšak ku ktorým nebola príroda štedrá alebo prsia stratili po pôrode svoj krásny vzhľad. A preto vám mnoho kliník na slovensku ponúka riešenie, ako prsia zväčšiť, alebo prsia upraviť tak, aby ste na ne boli hrdá.

Existuje veľké množstvo metód, ako prsia zväčšiť alebo upraviť ich tvar.

Môžme ich rozdeliť do dvoch základných skupín:

Prírodné zväčšovanie poprsia

Chirurgické zväčšovanie poprsia


Prírodné zväčšovanie poprsia

Doplnky výživy a bylinky na zväčovanie pŕs

Medzi prírodné techniky zväčšovania poprsia sa radí hlavne užívanie prírodných doplnkov výživy a byliniek. Takéto bylinky a doplnky výživy majú často efekty podobné hormónu estrogénu v tele ženy a tiež spôsobujú zadržiavanie vody v prsiach a následne na to spôsobujú rast prsného tkaniva.

Plné prsia a krásny dekolt

Plné prsia a krásny dekolt

Medzi bylinky na zväčšenie pŕs, ktoré sa aj často nachádzajú v tabletkách sú:

Senovka grécka – Semiačka obsahujú diosgenín, ktorý spôsobuje rast pŕs.

Sladký zemiak – Táto bylinka je často obsiahnutá v tabletkách pre zväčšenia poprsia, pretože zabezpečuje zdravie a rast prsného tkaniva.

Fenikel – Obsahuje estrogénové zlúčeniny a už sa používa niekoľko storočí ako prostriedok pre zväčšenie pŕs u žien.

V doplnkoch výživy na zväčšenie pŕs sa často nachádzjú aj zložky, ktoré nie sú z byliniek. Sú to však stále prírodné zložky, ktoré sú vedecky testované a zdravotne nezávadné. Jednou z takýchto látok je aj L-tirozín, o ktorom sa vie, že stimuluje produkciu rastového hormónu a spevňuje svalstvo a zároveň redukuje tuk v tele.

Krémy na zväčšenie pŕs

Tak ako pri doplnkoch výživy na zväčšenie pŕs, tak aj v krémoch je hlavnou zložkou látka, ktorá podporí tvorbu ženského hormónu a tým podporia rast prsného tkaniva a zväčšia prsia.

Zväčšenie pŕs hormonálnou terapiou

Veľmi účinným spôsobom ako zväčšiť prsia je tiež hormonálna terapia, pri ktorej sa dopĺňa množstvo hormónov v tele rôznymi prostriedkami. Môže to byť formou tabletiek, krémov, náplastí, injekcií či rôznych implantátov.

Chirurgické zväčšovanie pŕs

Zväčšovanie pŕs silikónovými implantátmi

Zväčšenie prsníkov pomocou implantátov sa vykonáva s veľmi dobrým estetickým výsledkom na nedostatočne vyvinutých prsníkoch mladých pacientok alebo tam, kde úbytok žľazy spôsobil mierne ovisnutie tvaru prsníkou. Viac a zväčšovaní pŕs prsnými implantátmi si môžete prečítať v jednom z našich predchádzajúcich článkoch.

Zväčšovanie pŕs vlatným tukom

Jedna z najobľúbenejších metód zväčšovania pŕs v súčastnosti je práve zväčšovanie pŕs vlastným tukom. Hlavnou výhodou tejto metódy je, že na počkanie zväčší prsia o jednu veľkosť a zároveň odstráni nadbytočný tuk z problémových oblastí. Hlavnými problémami tejto metódy boli ešte donedávna slabí a krátkodobý efekt. Avšak v poslednom období táto metóda zaznamenala nový pokrok pri odbere a spracovaní tukových buniek, ktorý zabezpečí výraznejší a trvalejší efekt.

Zväčšenie prsníkov Macrolane

MACROLANE® je vysoko objemový výplňový materiál na báze kyseliny hyaluronovej zo svetoznámeho radu prípravkov RESTYLANE. Ide o úplne nový koncept, ktorý možno použiť na vyplnenie stratových defektov tkanív. Veľmi úspešnou a najčastejšie vyhľadávanou aplikáciou je výplň prsníkov. Viac o zväčšovaní prsíkov metódou Macrolane.


Dalšie zaujímavé články


ako alebo dostupných dosiahnuť možností plný spevniť dekolt. poprsie prsia, a Prehľad prsia zväčšit pevnejšie