Vačšie Prsia

Korektúry prsníkov: techniky, novinky a trendy

May 07, 2014 | Prírodné zväčšovanie poprsia

Dr. Jörg Knabl je jedným zo špičkových plastických chirurgov v Rakúsku a špecializuje sa na korektúry prsníkov. Mimoriadne známym sa v Rakúsku stal vďaka účinkovaniu v televíznom programe Život pre krásu. Seriál súkromnej stanice ATV ponúka divákom pohľad na prácu a bežný deň plastických chirurgov. Dr. Knabl ročne vykonáva niekoľko stoviek zväčšení, modelácií a zmenšení prsníkov. Neustále pritom využíva nové techniky, ktoré vyvíja počas svojej praxe.

V oblasti zväčšovania prsníkov je najnovším trendom takzvaná technika split. Táto operačná technika sa už nejaký čas používa na celom svete. Na poslednom veľkom kongrese estetickej chirurgie v San Franciscu 2010 bola predmetom niekoľkých prednášok.

„Technika split znamená, že sa implantát vsunie dovnútra svalu. Možno si to predstaviť tak, akoby ste implantát vložili do tenkého plastového vrecúška,“ vysvetľuje Dr. Knabl.

Týka sa to predovšetkým pacientok, ktorým sa implantát na základe východiskovej situácie doteraz vkladal skor ponad sval. Napríklad žien s mierne ovisnutými prsiami, ktoré zatiaľ nechcú modeláciu, ale zväčšenie, ale aj tých, ktoré majú extrémne silno vytrénované prsné svalstvo. Pri technike split sa implantát prekryje pevnou vrstvou svalu. V porovnaní s technikou pod svalom sa tu však sťahujúce sa svalové vlákna odsúvajú, čo má v mnohých prípadoch veľké výhody. Technika split je z operačného hľadiska trochu náročnejšia, čo sa najmä kvoli tvaru pŕs, najmä prechodov hore a do stredu, však väčšinou oplatí. Aj ochrana implantátu je podstatne lepšia.

Pri zmenšovaní pŕs je doležité rozlišovať medzi modeláciami a skutočnými zmenšeniami. V oblasti modelácií existoval mimoriadne doležitý trend v operačnej technike.

Vďaka takzvanej „všitej podprsenke“ má výsledok modelácie dlhšiu trvácnosť, prsia si dlhšie zachovajú želaný tvar. O metóde: Použitím sieťky upevnenej v prsiach sa darí podstatne zlepšiť trvácnosť výsledku. Tkanina posobí podobne ako všitá podprsenka. Pacientka však túto tkaninu necíti a ani ju nemožno rozoznať. Zatiaľ čo je pri zmenšovaní prsníkov k dispozícii dosť vlastného tkaniva na to, aby sa prsia nanovo upevnili, pri modelácii to doteraz bol často problém.

"Vďaka tejto novej metóde sa dosahujú vynikajúce výsledky. Sieť je v chirurgii osvedčený materiál, ktorý sa často používa aj v brušnej oblasti pri prietrži brušnej steny. Materiál vobec neprekáža ani pri röntgenových vyšetreniach," hovorí Knabl.

Pri plánovaní operácie sa v ordinácii Dr. Knabla v prvom obvode vo Viedni používa najmodernejšia technika.

Skener Axisthree poskytuje pacientkam a lekárovi veľa výhod: Pacientka vidí na vlastnom obrázku zmenu a môže presne určiť, ktorá veľkosť/ktorý tvar zodpovedá jej želaniam.

Horná časť tela sa naskenuje a potom sa zobrazí v počítači. Ďalšie plánovanie prebieha spolu s pacientkou na obrazovke.

Bližšie informácie k spektru výkonov Dr. Knabla nájdete na: http://www.drknabl.at.

O Dr. Jörgovi Knablovi:

Ťažiská chirurgie Dr. Knabla spočívajú v oblasti estetickej chirurgie. Dr. Knabl ovláda celé profesionálne spektrum plastickej a kozmetickej chirurgie. Osobitné ťažisko jeho práce spočíva v oblasti korekcií prsníkov (modelácia a zväčšenie, úpravy vývojových anomálií, korekcia gynekomastií). Ďalej disponuje mimoriadnymi kompetenciami pri omladzujúcich, vyhladzujúcich zákrokoch v oblasti tváre (korekcie očných viečok, miniliftingy, výplne vrások injekciami a vyhladzovanie pomocou injekcií s botulotoxínom - „botox“) a pri korekciách nosa.

Dr. Jörg Knabl používa ako prvý lekár v Európe D3-P-O, nový americký 3D simulačný robot pri plánovaní zväčšenia prsníkov. Tento prístroj, v Európe úplne nový, dáva estetickej chirurgii nové rozmery a predovšetkým v možnosti zobrazenia znamená technologický kvantový skok. Prostredníctvom naskenovania šiestimi špeciálnymi kamerami dostane pacientka exaktný trojrozmerný obraz hornej časti tela a prsníkov. Do tohto priestorového obrázka možno voľbou z katalógu implantátov vložiť implantát a ihneď - vizualizované na vlastnom tele - vidieť výsledok. Dr. Knabl získal po štúdiu medicíny na univerzite vo Viedni vysoko kvalitné vzdelanie ako odborný lekár pre plastickú chirurgiu na Univerzitnej klinike vo Viedni a dosiahol vysokú lekársku úroveň okrem iného praxou u medzinárodne uznávaného plastického chirurga prof. Dr. Hanna Millesiho. Potom Dr. Knabl pôsobil vo Vilhelmínskej nemocnici, kde pracoval ďalšie tri roky pod vedením medzinárodne uznávaného špičkového chirurga prof. Jürgena Hollea. Dnes vedie Dr. Knabl svoju súkromnú ordináciu v centre Viedne.

V rámci svojej praxe vykonáva rozličné operácie v niekoľkých súkromných nemocniciach v hlavnom meste. S cieľom zaistiť kvalitu vykonáva Dr. Knabl väčšie zákroky výlučne v nemocniciach, aby zabezpečil prostredie vhodné na chirurgický zákrok.

Zdroj: http://www.protext.cz


Dalšie zaujímavé články


krásu. súkromnej vďaka chirurgov. ponúka svojej a Neustále techniky, počas na pre stoviek korektúry prsníkov. plastických známym zväčšení, praxe. niekoľko Dr. programe využíva Rakúsku Rakúsku bežný v divákom zo modelácií v Seriál zmenšení televíznom chirurgov v účinkovaniu na vyvíja je a Život stanice sa Knabl nové sa Mimoriadne prácu stal Jörg špičkových ktoré vykonáva pohľad prsníkov. Dr. ATV Knabl a deň jedným ročne špecializuje plastických pritom