Vačšie Prsia

Starostlivosť o prsia počas dojčenia

Jun 30, 2016 | Zaujímavosti

Prečo je starostlivosť o prsia počas dojčenia dôležitá?

Keď dojčíte, Vaše prsia prejdú bežnými zmenami. Niekedy problémy s prsiami a bradavkami môžu vznikať, keď dojčíte. Zistite ďalšie informácie o zmenách, ktoré sú normálne a tie, ktoré môžu byť problém. Starostlivosť o prsia vám môže pomôcť predchádzať a zvládať problémy, takže vás a vaše dieťa môže využívať výhody dojčenia.

Aké zmeny pŕs môžu nastať počas dojčenia?

  • Počas prvých niekoľkých dní potom, čo sa vaše dieťa narodí, vaše telo robí malé množstvo materského mlieka (mledziva). Počas asi 2 až 5 dní, bude vaše telo produkovať zrelé mlieko. To môže trvať až 10 dní alebo dlhšie pre zrelé mlieko prísť. Keď príde do zrelé mlieko, vaše prsia budú plné a pevné. Môžu cítiť ponuku.
  • Dojčenie svoje dieťa zníži úplný pocit v prsiach. Môžete cítiť mravčenie pocit pri kŕmení ako mlieko sa uvoľňuje z vašich pŕs. To sa nazýva mlieko dajte-down reflex. Po 7 alebo viac dní, plnosť môžu mať pocit, ako by sa znížila. Bradaviek by mal vyzerať rovnako ako tomu bolo pred začiatkom dojčenia. Prsiami, že pocit sýtosti pred a po dojčení prázdne sú známky toho, že dojčenie je v poriadku.

Aké problémy s prsiami môžu nastať počas dojčenia?

  • Bradavka bolesť môže nastať, keď začnete dojčiť svoje dieťa. Môžete mať bradavky bolestivosť, ak vaše dieťa nebude západku na vaše prsia správne. Správne umiestnenie a závora-on môže znížiť alebo zastaviť bolesť v bradavkách. Pracovať so svojím opatrovateľom pomôcť vaše dieťa závora na správne. To môže byť tiež užitočné umiestniť teplé, vlhké obklady na bradavky pomáha znižovať bolesť.
  • Upchaté mliečne kanáliky môže spôsobiť bolestivé prsia hrudky. Upchaté kanály môžu byť spôsobené tým, že vyprázdnenie vaše prsia úplne počas kŕmenia. Keď vaše dieťa pozastaví počas dojčenia, masáže a jemne stlačiť vaše prsia. Jemná masáž môže odpojiť zablokovaného kanála mlieka. Vymáčkneš žiadne mlieko zostala v prsiach potom, čo vaše dieťa sa deje dojčenie. Vyhýbajte sa nosenie tesných topy, tesné podprsenky alebo pod-wire podprsenky, pretože môžu vyvíjať tlak na prsiach.
  • Ich napätie sa môže objaviť ako vaše mlieko príde čoskoro potom, ako začnete dojčiť. Ich napätie môže spôsobiť vaše prsia, aby sa stala opuchnuté a bolestivé. Vaše prsia sa tiež môžu stať hltal Ak si kŕmenie alebo nechcete dojčiť na požiadanie. Najlepším spôsobom, ako znížiť prekrvenie symptómov je vyprázdniť prsia tým, že kŕmi svoje dieťa často. Ich napätie môže robiť to ťažké pre vaše dieťa závora na vaše prsia. Ak sa tak stane, vyjadriť malé množstvo mlieka, a potom si vaše dieťa závora ďalej. Studené obklady, gélové masky, alebo vrecúška s ľadom na prsiach môže pomôcť znížiť bolesť a opuch. Opýtajte sa svojho opatrovateľa, ako často a ako dlho by ste mali použiť studený alebo s ľadom.
  • Nákazy poprsia s názvom mastitídy môžu vznikať, ak ste zapojený mliečne kanáliky alebo ich napätie. Mastitídy spôsobí, že vaše prsia, aby sa stala červená, opuchnuté a bolestivé. Tiež môžete mať príznaky podobné chrípke, ako zimnica a horúčka. Umiestnite teplo na svojich prsiach za účelom pomôcť znížiť bolesť. Možno budete chcieť umiestniť vlhký teplý handričku na bolestivého prsníka alebo oboch prsníkov. Opýtajte sa svojho opatrovateľa, ako často, ako to urobiť. Váš opatrovateľ môže naznačovať, že budete mať NSAID, ako je ibuprofén, znížiť bolesť a opuch. Váš opatrovateľ môže tiež nariadiť antibiotiká na liečbu mastitídy. Opýtajte sa svojho opatrovateľa o kŕmenie svoje dieťa, keď máte infekciu prsníka.

Čo môžem spraviť aby som predišla týmto problémom?

  • Naučte sa, ako umiestniť svoje dieťa a správne závora ho. Madlá pre svoje dieťa správne k prsníku, uistite sa, že jeho ústa pokrýva väčšinu svojho dvorca (tmavá oblasť okolo bradavky). Nemal by byť pripojený len k bradavke. Vaše dieťa je naklonený na dobre, ak budete cítiť pohodlne a necíti bolesť. Správna západka mu pomáha získať dostatok mlieka a môže pomôcť zabrániť boľavé bradavky a ďalšie problémy s prsiami. Existuje niekoľko dojčenia pozície, ktoré si môžete vyskúšať. Nájdite pozíciu, ktorá funguje najlepšie pre vás a vaše dieťa. Opýtajte sa svojho opatrovateľa pre viac informácií o tom, ako držať a dojčiť svoje dieťa.
  • Zabrániť hryzenie. Vaše dieťa môže dostať zuby na asi 3 až 4 mesiacov veku. Ak chcete zabrániť hryzenie, zlomiť jeho sanie akonáhle je dokončený dojčenia alebo keď zaspal. Zlomí sania, strčiť prst do kútika úst. Ak sa vám vaše dieťa hryzie, reagujú s prekvapením alebo nešťastie. Ponúkame chvály, keď nebude vás uhryznúť.
  • Dojčiť svoje dieťa pravidelne. Kŕmiť vaše dieťa 8 až 12 krát denne. Možno budete musieť prebudiť svoje dieťa v noci, aby ho kŕmiť. To je v poriadku kŕmiť z 1 alebo oba prsníky pri každom kŕmení. Vaše dieťa by malo dojčiť z oboch prsníkov rovnomerne v priebehu dňa. Ak vaše dieťa kŕmi iba od 1. boku počas kŕmenia ponúknuť svoju druhú prsia sa k nemu najprv pre ďalšie kŕmenie.
  • Plán a udržať následnej návštevy. Porozprávajte sa s opatrovateľmi vášho dieťaťa alebo váš opatrovateľom počas následných návštev, ak máte problémy s prsiami. Opatrovatelia môže naznačovať, že vy, alebo vy a váš partner, navštevovať kurzy na dojčenie. Môžete tiež chcieť pripojiť sa k podpornej skupiny dojčenia. Opatrovatelia môže naznačovať, že vidíte laktačnej poradcu. To je opatrovateľ, ktorý vám môže pomôcť s dojčením.

Dalšie zaujímavé články


dojčenia. môže výhody takže o a s problém. zmenami. tie, informácie Vaše byť vaše Keď prejdú keď a zvládať ktoré a dieťa môžu normálne zmenách, ktoré vám dojčíte. problémy, sú vznikať, ďalšie dojčíte, využívať Zistite Niekedy pomôcť prsiami bežnými o a vás problémy môžu predchádzať prsia Starostlivosť bradavkami môže prsia