Vačšie Prsia

Zväčšenie prsníkov Macrolane

May 16, 2013 | Chirurgické zväčšovanie poprsia, Prírodné zväčšovanie poprsia

Čo je to vlastne MACROLANE?

MACROLANE® je vysoko objemový výplňový materiál na báze kyseliny hyaluronovej zo svetoznámeho radu prípravkov RESTYLANE. Ide o úplne nový koncept, ktorý možno použiť na vyplnenie stratových defektov tkanív. Veľmi úspešnou a najčastejšie vyhľadávanou aplikáciou je výplň prsníkov.

Macrolane® oslovuje veľmi širokú skupinu pacientok, ktoré sa nestotožňujú s plastickou operáciou prsníkov – „silikónov“. Tento produkt sa podáva ambulantne, v lokálnom znecitlivení, nevyžaduje celkovú anestéziu ani zložité predoperačné vyšetrenia. Aplikácia kyseliny hyaluronovej, za účelom zväčšenia prsníkov, je určená pre pacientky, ktoré momentálne nechcú podstúpiť operačný výkon, ale hľadajú alternatívne riešenie.

Oblasti využitia Macrolane®:

Najvhodnejšou indikáciou sú ochabnuté, ľahko poklesnuté prsníky s ochabnutou pokožkou, kde sa dá dosiahnuť výrazné spevnenie a opätovné nadobudnutie objemu. Zväčšenie prsníkov možno dosiahnuť asi o „1 číslo“. Prsník je po výkone prirodzený, nepôsobí umelo, pohmat je ako u normálneho tkaniva. Pacientka si po výkone v hĺbke tkaniva Macrolane®môže nahmatať. Časom sa materiál dokonale zjednotí s okolím a prsník pôsobí úplne prirodzene. Doba účinku výplne je 9-12 mesiacov.

Priebeh a doba trvania výkonu Macrolane®:

Výkon trvá asi 1 hod a vyžaduje podanie analgetík pred výkonom. Preparát sa podáva špeciálnou kovovou kanylou. Potrebné je lokálne znecitlivenie. Po skončení výkonu u nás pacientka zostáva ešte asi 1 hod., potom odchádza domov. Návrat k bežným pracovným povinnostiam možno očakávať na 3. – 4. pooperačný deň. Mnohé naše pacientky však boli schopné bežných úkonov už na druhý deň po zákroku.

Pred a po výkone Macrolane®:

Pred výkonom sa vyžaduje sono prsníkov a pacientka absolvuje predoperačné vyšetrenie, so základnými biochemickými parametrami (krvný obraz, hemokoagulačné vyšetrenie, hepatálne testy).
Po výkone možno očakávať menšie modriny, ktoré miznú asi do 10. dňa po výkone. Bolesti po výkone odznievajú do 24-48 hod a dajú sa dobre tlmiť liekmi proti bolesti. Pracovná neschopnosť v normálnom prípade je asi 3 dni, ak sa v ojedinelých prípadoch vyskytnú výraznejšie podliatiny môže trvať asi týždeň.

zdroj: http://www.medicalmkp.sk


Dalšie zaujímavé články


defektov výplň Ide MACROLANE® vyhľadávanou kyseliny stratových o vysoko ktorý vyplnenie svetoznámeho koncept, na úplne prsníkov. báze na možno aplikáciou prípravkov úspešnou materiál je Veľmi je tkanív. výplňový zo nový a RESTYLANE. najčastejšie použiť hyaluronovej radu objemový