Vačšie Prsia

Prsia sa dajú zväčšiť už aj bez skalpela a silikónov

Jul 27, 2015 | Chirurgické zväčšovanie poprsia

Zväčšovanie pŕs kyselinou hyalurónovou

Na Slovensku sa začala používať metóda na zväčšenie ženských vnád bez skalpela. V západnej Európe sa teší veľkej obľube. Za všetkým je kyselina hyalurónová.

Vo svete hit, u nás ešte takmer neznáma. Reč je o metóde, ktorá ženám takmer bezbolestne a bez skalpela pozdvihne sebavedomie - a poprsie. Stačí hodina a odchádzate s plnším dekoltom.

Aj preto Angličania tento spôsob volajú instant breasts - instantné prsia. „Už dlhšie som uvažovala o silikónoch, ale odrádzalo ma dlhé zotavovanie po operácii. Keď sa partner dozvedel o metóde zväčšovania pŕs kyselinou hyalurónovou, oboch nás nadchla,“ hovorí tridsaťtriročná Zuzana.

Trochu s obavami, ale zároveň s veľkým očakávaním, si dala do pŕs aplikovať túto telu vlastnú látku. Za hodinu a pol odchádzala z ambulancie s úsmevom. A my sme boli pri tom.

Zväčšenie pŕs - dar z lásky

„Mne sa Zuzka páči taká, aká je,“ hovorí Rasťo. Svojej láske by masér a vášnivý motorkár zniesol aj modré z neba. Tak prečo jej nedopriať väčšie prsia, po ktorých už dlho túžila? „Máme dvojročnú dcérku a po jej narodení som partnerke nedal žiadny darček, tak jej to chcem vynahradiť týmto zákrokom,“ prizná.

Oboch nadchlo, že aplikácia kyseliny hyalurónovej nemá vedľajšie účinky, je pre telo prirodzená a navyše sa Zuzana nemusí vzdať práce ani svojej obľúbenej jazdy na koni. Lekári Eva Pápayová a Mykhaylo Ternushchak pripravujú striekačky. O chvíľu sú naplnené gélovou látkou, novou generáciou výplní kyseliny hyalurónovej na formovanie tváre a tela.

„Cristal body je hotový zázrak. Má okrem iného aj unikátne vlastnosti, ktoré sa vyznačujú tixotropiou, takže sa ľahšie injektuje do tela a pre pacienta je zákrok menej bolestivý.\"

\"Je to podobné ako pri vytláčaní kečupu z fľaše - najprv ide ťažko von, ale ak sa vyvinie tlak alebo pohyb, tak ľahko vytečie na tanier, vtedy totiž zmení svoju štruktúru z gélu na sól,“ hovorí Erika Bobáková, majiteľka kliniky v Dunajskej Strede, kde už majú niekoľko úspešných korekcií novou metódou za sebou.

Zuzana leží, lekári jej v okolí pŕs fixkou naznačujú, kam budú aplikovať výplň. Nasleduje lokálna anestézia a po pár minútach už kožou pod pravým prsníkom preniká zázračná látka. Zuzanine prsia dvojica lekárov napĺňa zospodu aj v oblasti dekoltu.

Mykhaylo Ternushchak jemným masírovaním zväčšené miesto na hrudi formuje. Vidíme rozdiel medzi pôvodným tvarom a tvarom vyformovaným šikovnými rukami lekárov. Bez skalpela, len pomocou striekačky a číreho gélu.

Mladá žena na posteli občas zvraští čelo. Hoci je aplikácia kyseliny hyalurónovej považovaná za bezbolestnú metódu, občas treba zaťať zuby. „Tie vpichy cítim, aj tlak v prsiach, keď tam vstrekujú látku,“ stihne nám prezradiť hlavná aktérka.

Kyselina Hyalúronová - taliani ju milujú

V západnej Európe sa zväčšovanie pŕs kyselinou hyalurónovou teší veľkej obľube. Najmä v Taliansku. „Začali ju využívať najskôr na korigovanie poprsia po chirurgickom zväčšení. Prvé silikónové implantáty vyzerali na žene dosť neprirodzene, tak ich dotvárali práve aplikovaním kyseliny hyalurónovej,“ vysvetľuje dermatologička Eva Pápayová.

Práve Taliani vyvinuli nový produkt na vyplnenie kožných záhybov a tvarovanie povrchu tela. „Cristal body je vhodný najmä pre ženy s menším poprsím a prázdnejším dekoltom. Môže sa ním upravovať asymetria prsníkov alebo ich pokles po dojčení a podobne,“ vysvetľuje Erika Bobáková.

A ešte niečo si ženy a muži na prsiach vyplnených kyselinou hyalurónovou pochvaľujú - na dotyk pôsobia veľmi prirodzene, takže ak veľmi chcete, oveľa ľahšie okolie presvedčíte o ich pravosti.

Daň za prirodzenosť

Sexi vnady získané pomocou telu vlastnej kyseliny pôsobia takmer dokonale. Napriek spomínaným pozitívam však nová metóda všetky dámy nenadchne.

Tie, ktoré túžia po extrémnejšom zväčšení, radšej vyhľadajú estetického chirurga a zvolia si silikónové implantáty. Dôvod je jednoduchý - formovanie pomocou kyseliny hyalurónovej zväčší objem na hrudi maximálne o dve čísla. „Touto metódou robíme veľmi prirodzené korekcie a nie extrémne zmeny,“ priznáva Erika Bobáková.

Samozrejme, zväčšenie pŕs závisí aj od hrúbky klientkinej peňaženky. Prípravok Cristal body nie je lacná záležitosť a cena nových vnád sa odvíja od použitého množstva. Ženy zaplatia za tento zákrok priemerne približne dvetisíc až dvetisícpäťsto eur. Aj klientky, ktoré plánujú materské povinnosti, by sa mali počas tehotenstva a dojčenia takýchto pŕs vzdať.

Negatívny vplyv na dieťa zatiaľ výskumy nepreukázali, ale istota je istota. Najväčším sklamaním môže byť ich krátka trvanlivosť. Nové prsia nevydržia navždy, dokonca ani pár rokov.

„Kyselinu hyalurónovú v tele prirodzene odbúravajú enzýmy. Rýchlosť tohto procesu závisí od metabolizmu, životosprávy a ďalších faktorov. Neodporúčame po aplikácii kyseliny nejaké drastické diéty a podobne. Celkovo sa však želaný tvar udrží asi rok až dva. Ak sa s tým nič neurobí, úplne sa odbúra. Preto je ideálne, ak si ženy dajú po roku doplniť gél (kyselinu) podľa želaného tvaru,“ upresňuje odborníčka.

Jej kolega Artúr Ivančík dodáva: „Máme klientku, ktorá si v päťdesiatich šiestich rokoch dala zväčšiť prsia len pre dočasný dobrý pocit. Veľmi sa z nich teší, začala nosiť väčšie výstrihy a kamarátka na dovolenke v Turecku jej ešte aj teraz v lete pochválila pekné vnady.\"

\"V udržiavaní už naša klientka nechce pokračovať, jednoducho si len chcela splniť sen a aspoň na jeden-dva roky sa tešiť zo získaného sebavedomia. Inšpirovala však svoju dcéru, ktorej zväčšené prsia držia tvar už dva roky a zatiaľ nebolo potrebné žiadne dopichovanie.“

Konečne väčšie prsia

Zuzana má jasno - keď sa už raz rozhodla pre nové prsia, nechce o ne prísť, takže ráta s tým, že sa raz za čas zverí do rúk odborníkom, aby jej aplikovali a dopĺňali malé množstvo výplňovej látky na udržanie želaného objemu. Dopĺňanie gélu je už podstatne menej finančne nákladné a na aplikáciu menej náročné ako prvý raz.

Zákrok, ktorého sme boli svedkom, je na konci. Zuzana ešte chvíľu zostane ležať. Jej prsia sú väčšie o necelé jedno číslo. Žiadna dramatická zmena, ale pre lepší pocit postačí. Vždy je ešte možnosť zopár dávok do pŕs pridať. Lekári jej oblečú špeciálnu podprsenku.

Prsia sú trochu boľavé po vpichoch a masáži, ale z ambulancie v pohode odíde za nedočkavým Rasťom. Sťahujúca podprsenka o nových prsiach ešte veľa neprezradí, ale o pár dní si už obaja partneri môžu dosýta vychutnať jednu z najobdivovanejších častí ženského tela.

Na začiatok to Zuzana ani lekári nechceli prehnať. Mama malej dcérky mala pripravených desať ampuliek Cristal body, ale lekári sa počas zákroku dohodli iba na šiestich.

Pod Zuzkinými malými prsami boli silne vyvinuté a pevné svaly zo športovania a odborníci nechceli prudkým zväčšením riskovať vznik strií. Klientke navrhli, aby o dva mesiace prišla na dopichnutie objednaného objemu prsníkov.

Ako zväčšiť prsia

Na Slovensku je niekoľko metód zväčšovania poprsia. Rozhodne najrozšírenejšou a najtrvácnejšou je vkladanie silikónových implantátov. Nové prsia vydržia klientke asi pätnásť rokov, niekedy však musí ísť na korekciu už po piatich rokoch. Cena sa pohybuje okolo dvetisícpäťsto eur.

Ďalšou efektívnou metódou je doplnenie objemu prsníkov kmeňovými bunkami získanými z vlastného tuku, ktorý lekár odoberie z inej časti tela. Pozor - v tomto prípade sú tukové zásoby na tele ženy vítané, inak si nové prsia touto metódou nezadováži. Navyše je tento spôsob určený skôr na mierne zväčšenie a spevnenie.

Vylepšený dekolt stojí ženu približne dvetisíc eur. Rast a spevnenie poprsia sľubujú aj rôzne bylinné prípravky, či už v čistej rastlinnej forme, v tabletkách, alebo v lokálnych krémoch. Majú stimulovať organizmus ženy, aby vytváral tkanivo prsnej žľazy. Ich cena sa začína pri sume trinásť eur za mesačnú kúru.

Spevniť a dokonca i trocha zväčšiť prsia vraj dokáže aj akupresúra, ktorá je kombináciou masáže a akupunktúry, len namiesto ihiel sa používa silný tlak prstov na presne určené body.

Kyselina hyalúronová - kyselina mladosti

Polysacharid hyalurón sa nachádza v celom tele, najviac sa však vyskytuje v koži. V protonizovanej forme ho nazývame kyselina hyalurónová a táto priehľadná látka má schopnosť viazať vlhkosť. Preto sa vyskytuje najmä v tých častiach tela, ktoré sa bez vlhkosti nezaobídu, ako napríklad očný sklovec či spojovacie tkanivo.

V medicíne sa táto látka využívala napríklad pri operáciách oka či pri poškodených kĺboch. V posledných rokoch sa teší obľube najmä v kozmetickom priemysle. Začali sa ňou vypĺňať vrásky, jazvy a korigovali rôzne priehlbiny.

Čoraz dokonalejšie formy kyseliny hyalurónovej však ponúkajú stále nové možnosti. V súčasnosti ňou lekári dokážu zdokonaliť zadok človeka či akúkoľvek inú časť tela, ba dokonca aj intímne partie - zväčšenie mužského pohlavného údu i úpravu ženských genitálií pomocou tejto látky aj na Slovensku už podstúpilo niekoľko klientov.

Článok prevzatý z: http://www.pluska.sk


Dalšie zaujímavé články


je bez Európe skalpela. V sa Slovensku sa teší hyalurónová. zväčšenie ženských Za metóda obľube. začala vnád veľkej kyselina používať všetkým západnej Na na